Kvalita lokality určuje kvalitu a cenu nemovitosti. S kvalitou stavby domu nebo s jeho vnitřním uspořádáním se dá udělat hodně změn. Je to jen otázka peněz. Ovšem s kvalitou lokality neuděláte nic.

Jestliže se jedná o nebezpečnou lokalitu, protože je v blízkosti sociálně vyloučené ghetto, jednotlivý vlastník nemovitosti na tom nic nezmění. Dobrá lokalita se pozná jednoduše. Je zde bezpečno, příjemně a s dobrou dostupností hromadnou dopravou. Dostupnost metrem (Praha 13- Stodůlky) je lepší než dostupnost autobusem (Praha 13 – Ohrada). Češi rádi chodí po svém okolí pěšky. Je tedy důležité, aby školy a školky, obchody a  restaurace byly v docházkové vzdálenosti a přístupné po chodníku.

Lokalita by měla být vzdušná a s dostatkem zeleně. To jsou znaky dobré rezidenční lokality.

Mezi takové patří např. Dejvice, Bubeneč, Břevnov, Střešovice, Veleslavín, Petřiny, Liboc, části Košíř, Malvazinky, části Smíchova, Radlic, ale i již zmiňované Stodůlky, Butovice, části Hlubočep. Za hranicí Prahy jsou nejoblíbenější Roztoky, Průhonice, Rudná, Říčany, Hostivice. Lokalita, která je dobrá pro bydlení nemusí být dobrá pro podnikání resp. určité druhy podnikání. Pozemky na okrajích města u výpadovek a dobře dostupné autem jsou žádané mezi podnikateli pro komerční nemovitosti.

Zanechte komentář

four × three =

Mgr. Filip Tretiník

Majitel – RE/MAX Diamond Group
Felklova 2017
PSČ 25263, Roztoky
IČO: 61048399

Tel: +420 608 055 943
Mail: filip.tretinik@re-max.cz