Jak udělat kvalitní a lákavé fotografie pro prodej nemovitosti?

Kvalitní fotodokumentace pro prodej bytu nebo rodinného domu začíná homestagingem. Na práci zkušeného realitního týmu se podílí též interiérový designer a profesionální fotograf.

 

 

V některých případech si tuto službu může zajistit makléř v podobě vlastního základního vybavení pro homestaging čítající různé polštářky, přehozy, květiny, nádobí, rámečky, svícínky a samozřejmě menší kusy nábytku. I s tímto základním vybavením je zkušený makléř schopen vytvořit atraktivní fotografie i v nemovitosti, která je vyklizená. Prázdné pokoje totiž působí na fotografiích a při prohlídkách neutěšeně a nezajímavě.

Při vytváření fotografií pro prodej bytu nebo domu je důležité nezapomenout na fotografie okolí a výhledů z pokojů, aby zájemci o koupi při prohlídce nebyli překvapeni např. výhledem do rušné silnice, která nebyla na fotografiích vidět. Při prodeji bytu fotíme i společné prostory. 

Při prodeji 2 bytů  u pražské Palmovky, které jsme úspěšně zrealizovali, byl určitě nenapodobitelným „lákadlem“ právě výhled na Libeňský zámeček.

Samostatnou disciplínou je fotografování zahrad u rodinných domů. Na zahradě není nutné dělat homestaging, ale je nutné zahradu uklidit, resp. některé věci odstranit z fotografovaného prostoru. Konkrétně se jedná o „zabijáky“ romantiky jako např. zmuchlané zahradní hadice, gumové holínky na terase, naplněné igelitové pytle, atd. To vše by mělo zůstat objektivu fotografa skryto.

Při fotografování zahrad je důležité jasné slunečné počasí (hlavně na jaře a na podzim). I když prodáváme dům v pozdním podzimu, nemělo by chybět několik fotografií zahrady z letních měsíců, kdy je zahrada rozkvetlá a optimistická.

Stále častější jsou dnes fotografie z dronu, na které si zájemci o koupi nemovitosti rychle zvykli pro jejich přehlednost.

Fotografie nemovitostí mají při prodeji zásadní význam, zpravidla se jedná o první vizuální kontakt s možným zájemcem. Chceme, aby se do nemovitosti zamiloval a za žádnou cenu nechtěl odejít jinam.

Zanechte komentář

four × 1 =

Mgr. Filip Tretiník

Majitel – RE/MAX Diamond Group
Felklova 2017
PSČ 25263, Roztoky
IČO: 61048399

Tel: +420 608 055 943
Mail: filip.tretinik@re-max.cz